Jak funguje MMS

MMS je látka, která zabíjí viry, bakterie a koky. Když se ClO2 v žaludku vstřebá, dostává se přímo do krevního oběhu rozpuštěný v krevní plazmě a navázaný na hemoglobin červených krvinek. Jeho první cesta vede do jater (přes vena portae). Hlavní funkce jater – detoxikace (léků, jedů atd.); produkce cukrů, hormonů a imunoproteinů – se účinkem přijatého ClO2 podstatně zlepšují.

Když konzumujeme MMS aktivovaný kyselinou citronovou, je využití ClO2 v dokonalé harmonii s využitím jiných živin. Navíc se postupně zvyšuje schopnost těla vstřebávat a využívat vitamíny, minerály, aminokyseliny a bylinné extrakty natolik, že se jejich dosavadní podávané množství muže i snížit, a to bez ohrožení příznivých účinků, jako např. zvýšení energie, vitality a schopnosti koncentrace, rychlého uzdravování, lepšího krevního oběhu, menšího sklonu k tvorbě křečových žil, jemnější pleti a rychlejší regenerace po sportovních výkonech.

MMS je produkt, který se rovněž může skvěle využívat zevně (k dezinfekci). Ve zprávě Baylor Research Foundation stojí: „Tekutý stabilizovaný kyslík“ (MMS bez aktivátoru v ředění 3%) úspěšně působí proti několika druhům anaerobních bakterií a kvasinek (Staphylococci, Streptococci, Giardia lamblia, Salmonella, Escherichia coli, Candida albicans). Jednou z překvapivých vlastností je, že ClO2 používaný vnitřně nemá žádný negativní účinek na mikroaerofilní bakterie kyseliny mléčné. Mikrobi, kteří s námi žijí v symbióze, nejsou radikály chlóru ničeni, protože ty zasahují jen patogeny kyselé povahy.“
MMS likviduje patogeny oxidací. Iont oxidu chloričitého při styku s povrchem bakterie, viru či  infikované buňky okamžitě doplní svou elektronovou vazbu z jejího povrchu. Každý iont ClO2 může odebrat z elektronového obalu molekul patogenů až 5 elektronů, a tím prorazit otvor do jejich buněčné membrány. Při použití MMS tak nehrozí problém jako u antibiotik, že při dlouhodobém působení, během něhož se antibiotika snaží narušit jádro patogenu, by mohly tyto nalézt účinný způsob obrany a stát se proti antibiotiku odolné. MMS narušuje patogeny okamžitě při prvním styku, tedy si nemají jak vytvořit obranu.

MMS je účinné již při nízkých koncentracích. Pozůstatkem chemické reakce v těle je chlorid sodný (NaCl kuchyňská sůl) a kyslík, který se stane součástí vody nebo kysličníku uhličitého (to, co vydechujeme). Tedy při užívání MMS nevznikají žádné škodlivé látky a vedlejšími účinky. Atomy rozpadlých molekul patogenů jsou rozptýleny a budou z těla vyloučeny. Zdravé buňky přitom MMS vůbec neohrožuje, neboť oxidační potenciál (E °) molekul oxidu chloričitého (0,95 V) je nižší než oxidační potenciál kyslíku (1,3 V), který tělu neškodí. Stejně tak neškodí ani střevní flóře nebo jiným užitečným mikroorganismům. Všechno zdravé a silné tedy zůstává uchráněno a MMS ničí pouze bakterie, viry, plísně, paraziti tedy vše nezdravé.

Přestože oxid chloričitý je jedním z nejslabších oxidantů, je díky jeho schopnosti přijmout do své molekulové vazby až 5 elektronů nejúčinnějším známým ničitelem patogenů. Ve srovnání s ním silné oxidanty, například ozon (2,07 V) nebo peroxid vodíku (1,78 V) dokážou přijmout do své molekuly pouze 2 elektrony. Přestože kromě patogenů zabíjejí i zdravé buňky a poškozují tkáně, používají se ve zdravotnictví dokonce i intravenózně (nitrožilně).

Poznámka: Oxid chloričitý je něco úplně jiného než chlor. Pokud oxid chloričitý rozptýlí oxidací molekuly patogenů na jednotlivé atomy, chlór vytváří spolu s molekulami patogenů nové, často karcinogenní nebo jedovaté sloučeniny, které mohou být pro lidský organismus nebezpečnější než patogeny, které zničí.